شرکت خدمات فرش فرمانبر

قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ریشه فرش / معرفی یک کاور ریشه فرش خارق العاده برای محافظت از ریشه ها(آپدیت شد)

معرفی یک کاور ریشه فرش خارق العاده برای محافظت از ریشه ها(آپدیت شد)

معرفی یک کاور ریشه فرش جدید و منحصر به فرد که نقش محافظتی بالایی دارد

 

 

آیا شما جزء این دسته از افرادی هستید که :

از کنده شدن ریشه های فرشتان خسته شده اید؟

از اینکه ریشه های فرشتان زود به زود کثیف و چرکی میشوند کلافه شده اید؟ 

از زرد شدن و زرد ماندن آنها دنبال راه حل هستید؟

فکر میکنید در منزلتان ریشه ها همیشه توی دست و پا هستند؟

میخواهید حاشیه طولی فرشتان جلوه ای ویژه و منحصر به فردی داشته باشد؟ 

فرشتان اصلا ریشه ندارد و جدیدا تصمیم به ریشه دار کردن آن  کرده اید؟

ریشه های فرشتان پوسیده و سریعا کنده میشوند و در محیط خانه پخش میشوند؟

ریشه های فرشتان کهنه و خراب شده  ولی احساس میکنید هزینه ترمیم و رفوی آن زیاد است؟

اگر جزء این دسته از افراد هستید و میخواهید برای همیشه از شر این مشکلات خلاص شوید  به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را که  برای اولین بار در حوزه وب منتشر میشود را تا انتها دنبال کنید. چون مطمئن هستیم  این مقاله مختص شما و مشکل شما در ارتباط با فرشتان نوشته شده است و یقین دارم که میتواند به شما کمک کند. و در انتها همین مقاله یک پیشنهاد شگفت انگیز برای شما داریم. 

 

راه حل تمام این مشکل ها تنها در یک روش است.

 

طبیعتا ریشه های فرش یکی از موارد ضروری هر فرش هستند  که نبود ، خرابی ،  کثیفی و نامرتب بودن  آنها میتواند به شدت از زیبایی و جذابیت فرش شما بکاهد به طوری که فرشتان را بسیار کم ارزش جلوه دهد تا حدی که از قیمت و ارزش آن بکاهد.

برای همین هم ما تصمیم  به ارائه این مقاله در ارتباط با این موضوع گرفته ایم تا شما را هرچه سریع تر در این زمینه راهنمایی کنیم و بهترین تصمیم را بگیرید.

 

توجه: حتما با دقت مطالعه کنید

اما قبل از اینکه به بیان این روش برای حل مشکل شما عزیزان بپردازیم به این داستان به دقت توجه کنید.

خانم اصلانی یکی از کاربران وب سایت خدمات فرش هستند که ایشون چند روز پیش به ما ایمیل زدند و گفتند که :   “ من فرش دستبافی دارم که ریشه هایش چند وقتی است زرد شده و خود به خود کنده و در فضای خانه پخش میشوند و من و شوهرم از این بابت بسیار ناراحت هستیم . شما چه پیشنهاد میکنید؟ ” 

خانم اصلانی خیلی براشون مهم هستش که مشکل ریشه های فرششان برای همیشه حل شود و تا الان روش های زیادی را هم که در ادامه همین مقاله خواهیم گفت امتحان کرده اند ولی بازهم مشکلشان حل نشده است.

 

خانم اصلانی تنها فردی نیستند که این مشکل را باریشه های فرششان دارند بلکه افراد بسیاری هستند که مشکلی مشابه خانم اصلانی دارند که اگر بخواهند آن روش ها را انجام دهند طبیعتا برای ترمیم ریشه پوسیده فرششان باید هزینه زیادی را متحمل شوند . مثلا یکی از این روش ها ریشه کشی تازه وجدید است که توسط استاد رفوگر انجام میشود که هزینه بسیار بالایی است.

از طرفی …

افرادی هستند که  دقیقا مشکل خانم اصلانی و امثال ایشان را دارند ولی ریشه این افراد به گفته خودشان هیچ گاه کنده نمیشود و اصلا هم نیاز به تعمیر و هزینه کردن ندارند.

و از همه مهمتر آنها تکنیکی را اجرا کردند که نه تنها دیگر کثیفی و زردی وجود ندارد بلکه این افراد دیگر هیچ مشکلی با ریشه های فرششان ندارند و برای همیشه مشکلشان حل شده است.

آیا ماده ی خاصی وجود دارد که با آغشته کردن آن بر روی ریشه فرش برای همیشه مستحکم میشوند و زردی آنها از بین میرود.

جواب خیر است.

من امروز علی فرمانبر با سابقه سی ساله در زمینه رفوگری و ترمیم انواع فرش های ماشینی و دستباف  به شما خواهم گفت که چه روش و تکنیکی وجود دارد که:

۱- هم برای همیشه از شر ۱۰۰% مشکلات ریشه ای خلاص شوید 

۲- تنها با ۱/۴ قیمت تعمیر و تعویض ریشه فرش این کار برای شما انجام شود.

 

اجرای این تکنیک بر روی ریشه های فرش شما نه تنها موجب میشود زردی ، پوسیدگی و گاهی سیاهی ریشه از بین برود بلکه این روش با ریشه فرش شما کاری مکیند که نظر هر بیننده ای را به خودی خود جلب کند و حاشیه فرش را از آن ظاهر زشت و زننده به حاشیه ای زیبا ، آراسته و جذاب تبدیل کند.

 

 

کاور ریشه فرش

 

کاور ریشه فرش چیست؟ 

بله درست است این روش استفاده از  کاور ریشه فرش است . اما چه نوع کاور ریشه ی فرشی ؟ کافی است  یک سرچ ساده در اینترنت بکنید و با انواع این کاور ها آشنا شوید که استفاده از هرکدام از آنها میتواند صدمات جبران ناپذیری به ریشه فرش وارد کنند که ما در همین مقاله آسیب ها و مضراتی  که ممکن است این نوع کاور، به ریشه فرش شما وارد کنند را به طور کامل توضیح داده ایم. 

 

اما کاوری که ما میخواهیم به شما معرفی کنیم و وعده اش را به شما داده ایم با هرنوع کاور دیگری متفاوت است که پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این موضوع حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

کاور ریشه فرش یک روش بسیار معقول ، منطقی ، به صرفه ( از نظر مالی و زمانی) است که صرفا جهت زیبایی،  افزایش ارزش و اهمیت فرش شما به کار میرود  وباعث افزایش عمر ریشه های فرش شما میشود.

کاور ریشه علاوه زیبایی، یک نقش محافظتی بسیار قوی هم دارد که به آن “محافظ ریشه فرش” هم  گفته میشود.

اگر در حوزه وب و اینترنت دو کلمه ی  “محافظ ریشه فرش” یا ” کاور ریشه فرش” را  سرچ کنید مواردی مثل: کاور های توری ، کاور های پلاستیکی و انواع چسب ها و … را به عنوان کاور محافظ ریشه به شما معرفی میکند. اما هیچ کدام از آنها نمیتوانند جایگزین خوبی برای روشی که قرار است به شما معرفی کنیم  باشند که در ادامه همین مقاله علت را بیان خواهیم کرد.

اما…

 در این مقاله به معرفی  یک محافظ بسیار متفاوت وقوی  با عنوان  “جاجیم ” که با اصطلاح “جاجیم دوزی” به کار میرود میپردازیم.که به جرئت میتوانم بگویم که جاجیم  فرش یکی از بهترین محافظ ریشه فرش است که  چند ویژیگی اساسی دارد: 

 ۱- تنوع طرحی دارد

 ۲-مقاومت بسیار چشمگیری دارد

 ۳- چند کاربردی است 

 

 

محافظ ریشه فرش

         چرا  جاجیم بهترین محافظ ریشه فرش است؟

بهترین محافظ ریشه فرش

 بگزارید تجربه ای را برایتان تعریف کنم: 

دقیقا ۲ هفته پیش یک خانم و آقا جهت ترمیم و تعمیر ریشه های فرششان به ما مراجعه کردند و در خواست تعمیر ریشه های فرششان را داشتند  زمانی که استاد رفوگر ریشه را مشاهده کرد متوجه شد که ریشه ها به واسطه پوسیدگی خراب شده اند و به آنها گفت که ریشها کاملا باید تعویض شوند. ولی به واسط ی اینکه اجرت ریشه کشی زیاد بود  رفوگر یک پیشنهاد دیگری ازجهت به صرفه بودن هزینه و زمان به این خانم و اقا کرد و گفت : شما میتوانید به جای اینکه x مبلغ بابت ریشه کشی بپردازید ما میتوانیم از  جاجیم به عنوان کاور برروی ریشه های پوسیده  استفاده کنیم به طوری که به صورت کامل ریشه های فرشتان را به این وسیله میپوشانیم و ریشه های پوسیده به طور کامل در زیر جاجیم قرار میگیرند و هیچ وقت هم دیده نخواهند شد و هزینه این کار خیلی کمتر از هزینه ریشه کشی دوباره است.

زمانی که این خانم و آقا از این موضوع با خبر شدند  متوجه شدند این کار خیلی برای آنها به صرفه تر است  این طوری هم هزینه کمتری پرداخت میکنند و اینکه حاشیه طولی فرش جلوه ی شیک تری پیدا خواهد کرد.

کاورمخصوص ریشه فرش

نتیجه: 

۱#- با استفاده از تکینک جاجیم دوزی هزینه ی تعمیر ریشه فرشتان  نصف خواهد شد. (نسبت به هزینه ای که باید برای ریشه کشی فرش بپردازید)

۲#- از لحاظ زمانی نیز برای آنها به صرفه تر خواهد بود به این صورت که اگر  ما میخواستیم برای آن خانم و آقا دوباره ریشه کشی کنیم شاید باید برای تحویل فرششان باید ۱ هفته صبر میکردند  در صورتی که با تکنیک جاجیم دوزی این کار در ۲ تا ۳ ساعت انجام گرفت و بعد این زمان فرششان را تحویل گرفتند.

 

از مزیت های دیگر جاجیم دوزی که میتوان به آنها اشاره کرد:

کاور ریشه فرش

۱#-افزایش تضمینی عمر ریشه های فرش

۲#-اگر فرشتان نو باشد  و از همان اول جاجیم دوزی کنید  کمک میکند ریشه ها حالت طبیعی خود را حفظ کنند. 

 ۳#- جاجیم یک حالت پیشگیری برای خرابی و ترمیم ریشه ها دارد.

اگر فرشی دارید و سال ها از آن استفاده میکنید و  فکر میکنید ریشه ها سست شده اند و مدام میریزند و یا مدام توی دست و پا هستند و یا اینکه زرد رنگ شده اند و نگران نگهداری ریشه فرشتان هستید باز هم باید به این دسته از افراد  بگویم اصلا نیازی نیست هزینه ای بابت تعمیر ریشه های فرش ماشینیتان بپردازید بلکه  به وسیله همین روش جاجیم دوزی میتوان کاری کرد که مشکلات ریشه ای فرشتان برای همیشه از بین بروند و ریشه های شما با هر شکل و شمایل و ظاهری که هستند برای همیشه از دیدگان افراد پنهان شوند. 

 خود این کار چند مزیت اساسی دارد: 

 • ریشه ی فرش های نو به هیچ عنوان در اثر رفت و آمد تغییر رنگ نخواهند داد و در نتیجه  سیاه و کدر نخواهند شد.
 • در اثر شستوشو  و انتقال آب و چرک به ریشه ها که معمولا باعث زردی ریشه میشود با جاجیم دوزی این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد و شما برای همیشه با زردی ریشه خداحافظی میکنید.
 • به هیچ عنوان آب و رطوبت به ریشه ها نخواهد رسید و در نتیجه پوسیدگی ریشه رخ نمیدهد.  یک  نکته بسیار مهم که باید عرض کنم این هستش که بسیاری از افراد و متاسفانه بعضی از کارشناسان فرش  معتقدند که ریشه اگر در جاجیم بماند در دراز مدت باعث پوسیدگی ریشه ها میشود در صورتی که بنده باید بگویم که آنچیزی که باعث پوسیدگی ریشه میشود:

     ۱- رسیدن رطوبت به ریشه ها 

     ۲- استفاده از مواد سفید کننده ریشه مثل وایتکس و سولفید ( که این ۲ عامل به شدت با دو بار استفاده و بعضا یک بار باعث پوسیدگی ریشه ها میشوند).         

   

پیشنهاد میکنم مقاله نحوه شستوشوی فرش ماشینی توسط خودمان در منزل را مطالعه کنید.              

دو نکته مهم!

نکته ۱: جاجیم دوزی در صنعت فرش در دو طرح و رنگ سفید و قرمز مشاهده میشود و معمولا مشتریان با توجه به سلیقه خودشان یکی از این طرح ها را انتخاب میکنند . البته ناگفته نماند طرح و رنگ قرمز طرفدار بیشتری نسبت به سفید دارد.

کاور ریشه فرش                                                                         ( جاجیم با طرح و رنگ قرمز)

کاور رشیه فرش

                                                                           ( جاجیم با طرح و رنگ سفید)

نکته ۲:جاجیم دوزی روی هر فرشی اعم از دستبافت ،  ابریشم ، ماشینی ، قالیچه  با هر طرح و رنگی و هر نوع سایز و نقشه ای قابل اجرا است.

چرا نباید از چسب به عنوان محافظ ریشه استفاده کنیم؟

به ۳ دلیل هیچ گاه نباید از چسب محافظ ریشه استفاده کنید:

۱#:زمانی که شما از چسب های نواری پهن استفاده میکنید . این چسب ها به مرور زمان از چسبندگی آنها کاسته میشود و به مرور زمان کنده میشوند و ریشه های فرش نیز ممکن است همزمان کنده شوند یا شاید خودتان بخواهید این کار را انجام دهید و چسب های زده را بکنید این کار هم  ممکن است باعث کنده شدن ریشه ها شود و در نتیجه از استحکام ریشه میکاهد.

۲#:استفاده از چسب هیچ زیبایی و شیکی خاصی به فرشتان نمیدهد و تکنیک بسیار معمولی است.

۳#:پس از کنده شدن چسب ها امکان اینکه اثر چسب روی فرش بماند زیاد است.

چرا نباید از کاورهای توری به عنوان محافظ ریشه استفاده کنیم؟

به ۳ دلیل نباید هیچ گاه از کاور ریشه فرش از نوع  توری استفاده کرد: ۱- طرح و رنگ خاصی ندارند و تنها در یک رنگ سفید ارائه میشود ۲- چون کاور توری شکل است آلودگی محیط به راحتی از منافذ عبور کرده و رویه ریشه پس از مدتی حالت چرکی به خود میگیرد.۳- به راحتی آب و رطوبت عبور کرده و زردی و پوسیدگی ریشه هارا به دنبال دارد.

پس کاور های توری نمیتوانند محافظ ریشه خوبی باشند.

نصب جاجیم حتما باید توسط رفوگر متخصص انجام گیرد:

اینکه میگویم نصب جاجیم حتما باید توسط فرد متخصص انجام شود به این علت است چون این کار هم مانند بسیاری از کار های دیگر در رفوگری نیاز به مهارت خاص خودش را دارد که اگر رعایت نشود موجب کیست افتادگی و  جمع شدگی  پشت و رویه  فرش میشود.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد جاجیم و جاجیم بافی پیشنهاد میکنم اینجا کلیک کنید.

           به طور خلاصه:

و در انتها پیشنهاد میکنم فیلمی که توسط شرکت خدمات فرش فرمانبر تولید شده  را ماشهده کنید

در این ویدئو شما به طور کامل با  کاورریشه فرش که ازدید ما بهترین محافظ ریشه فرش است را به طور کامل مشاهده خواهید کرد که دقیقا با استفاده از این تکنیک چه اتفاقی برای ریشه فرش های شما خواهد افتاد.

 
 
 
 
 
 
 
 

یک پیشنهاد کاملا مقرون به صرفه:

 از این پس شما  مشهدیان عزیز میتوانید جهت جاجیم دوزی ریشه های فرشتان تنها با شماره های  ۰۹۱۵۹۱۲۹۳۲۳ یا ۳۷۱۳۶۶۰۲-۰۵۱ تماس برقرار کنید و به طور مستقیم سفارش جاجیم دوزی خودتان را  ثبت کنید تا دراسرع وقت رفوگر مربوطه از جانب شرکت ،ارسال شده و جاجیم ها را  در منزل شخصیتان در کوتاه ترین زمان و در کمتر از یک ساعت نصب کند.

مزیت این کار چیست؟

اینکه به هیج عنوان لازم نیست خودتان را به زحمت بیاندازید و زمانی را صرف حمل و نقل فرش در خیابان های مشهد کنید.

همچنین شرکت خدمات فرش، آمادگی کامل جهت ارائه خدمات جاجیم دوزی به ارگان های دولتی ، خصوصی، مساجد و هتل ها را دارد.

 این دسته میتوانند جهت هماهنگی و توضیحات تکمیلی با شماره ۰۹۲۲۰۸۰۱۶۷۳  تماس برقرار نمایند.

ضمانت بی قید و شرط:

کاربران عزیز وب سایت خدمات فرش ، خوش حال میشویم شما هم اگر در این مورد تجربه ای دارید  در قسمت دیدگاه ها  که در پایین همین مقاله درج شده است آنرا با ما و کاربران دیگر سایت به اشتراک بگزارید.

همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید به هیچ عنوان از آن دریغ نکنید چون که در کوتاه ترین زمان به آن نیز پاسخ داده میشود و راهنمایی های لازم توسط خود استاد رفوگر به شما ارائه  میشود.

 

اگر فکر میکنید این مقاله میتواند برای دیگران مفید باشد لطفا این لینک را با آنها اشتراک بگزارید.

http://yon.ir/XqabL

 

درباره ی علی فرمانبر

5 دیدگاه

 1. سلام خوبید شما؟ واقعا تشکر از مطالب خوب و کاربردی در مورد ریشه فرش ارائه دادین
  کاور جاجیم طوسی ابی یا طوسی کمرنگ ساده هم داره؟

  • سلام و عرض ادب خدمت شما
   ممنون نظر لطف شماست.
   ببینید جاجیم فقط در دوطرح ارائه میشه که توی همین مقاله هم تصویرشو گزاشتیم و اصلا به هیچ عنوان در طرح ها و رنگ های دیگه به عنوان کاور و محافظ ریشه فرش ارائه نمیشه.

   باز هم اگر سوالی بود در خدمتیم

 2. خیلی ممنون از مطالب فوق العاده مفیدتون . آیا محافظ جاجیمی برای فروش هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *