شرکت خدمات فرش فرمانبر

قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / فرش ماشینی / نحوه شستن فرش ماشینی توسط خودتان در منزل(آموزش اصولی)

نحوه شستن فرش ماشینی توسط خودتان در منزل(آموزش اصولی)

فهرست مطالب پنهان
6 [اینفوگرافی]:۵نکته کلیدی که قبل از شستن هر فرش حتما باید بدانید:

نحوه شستن فرش ماشینی توسط خودتان در منزل(آموزش اصولی):

نحوه شستن فرش ماشینی در منزل توسط خودتان

 

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که ترجیح میدهید خودتان فرشتان را در منزل بشویید به شما پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

 

هدف از نوشتن این مقاله چیست؟ با برسی هایی که در حوزه وب انجام دادیم متوجه شدیم که این روزها افراد زیادی کلماتی مانند: “شستن فرش ماشینی” ، “طریقه شستن فرش ماشینی” و “شستن فرش ماشینی در منزل” را زیاد سرچ میکنند و چون مقاله ای  در وب ایران در این باره وجود نداشت به همین خاطر تصمیم گرفتیم مقاله ای جامع که به مرور به روز رسانی خواهد شد را ارائه دهیم.

 

ما  در ابتدا به صورت کامل و گام به گام  به طرز و نحوه شستن فرش های ماشینی توسط خودتان اشاره کرده ایم و همچنین تمام صدماتی که در صورت شستن نادرست و غیر اصولی فرش ها ممکن است رخ دهد و راه های پیشگیری را بیان کرده ایم و در انتها هم به نقدو برسی  و معرفی ۳ محصول پرفروش شستوشوی فرش نانو پرداخته ایم که در صورت نیاز میتوانید آنهارا از معتبر ترین فروشگاه اینترنتی ایران تهیه کنید.

 

 

با خواندن این مقاله با چه مواردی به طور کامل اشنا میشوید؟

 1. طریقه شستن اصولی فرش ماشینی توسط خودتان در منزل
 2. آشنایی با نحوه خشک کردن فرش ماشینی  
 3. علت زرد شدن فرش بعد از شستن و معرفی راهکارهایی برای جلوگیری از زردی آن.
 4. ارائه روش هایی برای جلوگیری از کیست افتادن و شکستگی فرش ماشینی پس از شستن

 

با توجه به موارد گفته شده حتما متوجه شده اید که شستن فرش ماشینی درخانه هم نیاز به رعایت یک سری موارد دارد که مطمئن باشید در صورت عدم رعایت آنها صدمات جبران ناپذیری به فرشتان وارد خواهید کرد. 

ازجمله صدمات جبران ناپذیری که  در صورت شستن غیر حرفه ای فرش های ماشینی ممکن است رخ دهد:

 • کیست افتادن و شکستگی فرش
 • زرد شدن فرش و ریشه ها
 • زبر شدن و زمختی فرش
 • پوسیدگی فرش

 

 


 

 

شستن فرش از دوجهت بسیار مهم و ضروری است:

۱#- باعث حفظ ، زیبایی و جلوه فرش میشود

۲#- شستن به موقع فرش ها و تمیز نگه داشتن آنها به شدت میتواند در  افزایش عمر فرش و ریشه های آن  تاثیر بسزایی داشته باشد. ماندن آلودگی، گردوغبار در الیاف فرش به مرور باعث تغییر رنگ قالی و همچنین سست شدن الیاف فرش میشود.

 

همان طور که میدانید شستن فرش به دو صورت دستی  و مکانیکی(توسط شرکت های معتبر قالیشویی) انجام میشود . بر حسب شرایط  عده ای ترجیح میدهند فرششان توسط خودشان شسته شود و عده ای هم ترجیح میدهند این کارا به قالیشویی بسپارند که البته هرکدام از این روش ها مزایا و معایبی هم دارد که فعلا وارد این بحث نخواهیم شد.

 

طریقه شستن فرش ماشینی در منزل

مکان شستن را ابتدا مشخص کنید:

مهمترین بخش برای شستن فرش انتخاب یک مکان مناسب با ویژگی های خاص است:

  شاید با دیدن این عنوان شما که یک آپارتمان نشین هستید  این سوال در ذهنتان خطور کند که  چگونه میتوانید در آپرتمان فرشتان را تمیز کنید . نگران نباشید درآپدیتهای بعدی این مقاله به این موضوع میپردازیم و تکنیک هایی را معرفی خواهیم کرد.

مکانی را که شما میخواهید در آن قسمت فرش را پهن کنید  نیاز به رعایت یک سری موارد دارد.

     ۱#: سطح انتخابی شما برای شستوشو نباید آسفالت باشد.

     ۲#: قبل از پهن کردن فرش ابتدا سطح مورد نظر را کاملا از هرگونه خاک ، سنگ ریزه و … تمیز کنید و با آب بشویید ( عدم توجه به این کار میتواند به پشت فرش شما آسیب وارد کند.)

     ۳#:سطح مورد نظر بهتر است کمی شیب دار باشد.

زمانی    که   از تمام   این موارد مطمئن    شدید    حالا میتوانید    فرش    را      در جای  مشخص     پهن کنید.

 

 فرش را از تمام جهات جزء به جزء برسی کنید (مهمترین مورد):

مورد دوم مهم ترین و کلیدی ترین کار، قبل از  شستن فرش است که با توجه به تجربه بنده اکثر افراد این مورد را در نظر نمیگیرند. 

قبل از اینکه شروع به شستن کنید حتما یک یا دوبار تمام سطح و پشت فرش و همچنین کناره های فرش  ( سمت شیرازه و ریشه ها)  را به طور کامل و دقیق برسی کنید که اگر فرش شما به هر علتی معیوب شده باشد (مثل: سوختگی،پارگی ، پوسیدگی و …) سریعا آنرا جهت تعمیر به  یک رفوگر متخصص بسپارید. سپس اقدام به شستن فرشتان کنید.

دلیل این کار چیست؟

اگر فرش معیوب باشد و شما از آن بیخبر باشید در زمان شستوشو عیب فرش بیشتر میشود در نتیجه آسیب بیشتری میبیند و طبیعتا شما مجبورید برای تعمیر آن هزینه بیشتری را بپردازید.

به عنوان مثال فرض کنید فرش شما دچار پوسیدگی شده و شما هم از این پوسیدگی بیخبرید و  اقدام به شستن فرش میکنید ناگهان متوجه میشوید  که الیاف فرش  درابعاد زیاد و قابل توجه ای از هم گسسته و جدا شده اند. دراین صورت فرش را حتما باید به رفوگر متخصص بسپارید تا قسمت معیوب را تعمیر کند و مطمئن باشید هزینه رفو شما دوچندان خواهد بود چون پوسیدگی فرش نسبت به حالت قبل بیشتر شده است.

 

نحوه شستن فرش ماشینی توسط خودتان در منزل

 

 

 

 

 تاروپود فرش را پاک سازی کنید:

این یک موردی است که بسیاری از کارشناسان قبل از شستن فرش  به آن تاکید دارند  اینکه حتما قبل از شستن ،  گردوغبار را از تاروپود فرش خارج کنید . 

به چند روش این کار را میتوانید انجام دهید:

۱#:جارو کشیدن به وسیله جاروبرقی با مکش مناسب در همه جهات میتواند الیاف فرش را از هرگونه گردوغبار تمیز کند. 

طریقه شستن فرش ماشینی در خانه به صورت کاملا اصولی

 

 

۲#:یا  اینکه میتوانید به صورت دستی با زدن ضربات پشت سرهم ولی #آرام به سطح فرش این کارا انجام دهید. 

اما روش اول بهتر و کارآمد تر است.

 

 قبل از شستن فرش ،از  نوع و جنس الیاف فرشتان آگاهی پیدا کنید:

کلا فرش ها از نظر نوع  به دودسته تقسیم میشوند : دستبافت ، ماشینی   

 فرش های ماشینی خود  از نظرالیاف از جنس های متعددی تشکیل شده اند که به این ترتیبند:ابریشم مصنوعی ، آکریلیک و مواد پلاستیکی مانند bcf 

و فرش های دستباف از الیاف متعددی چون ابریشم ، پشم ، کرک بافته میشوند.

هرکدام از این جنس ها تکنیک و روش خاص خودش را دارد مثلا شستن یک فرش ماشینی که از جنس اکریلیک است با شستن یک فرش ماشینی که از جنس مواد پلاستیکی مثل bcf است کاملا فرق دارد.و اینکه میگوییم اطلاع از جنس و نوع الیاف فرش مهم است برای این است که در هنگام استفاده از آب و مواد شوینده حتما دقت لازم را به عمل آورید. مثلاآب مورد استفاده شما باید کاملا ولرم باشد ( نه خیلی داغ و نه خیلی سرد ) .استفاده از آب خیلی داغ میتواند این موارد را ایجاد کند:  

 1. در فرش های دستباف با الیاف  پشم میتواند موجب کاسته شدن کیفیت و همچنین رنگ دادن پس دادن فرش شود.
 2.  و اگر جنس فرش شما از الیاف مواد پلاستیکی است  باعث از بین رفتن نرمی و کیفیت اولیه آن میشود. مانند فرش ماشینی مدرن ساوین و فرش های ماشینی فانتزی

 

 

۵ گام اصلی شستن فرش ماشینی:

زمانی که ۴ مرحله بالا را دقیق انجام دادید حالا نوبت به آن میرسد که شستن فرش را آغاز کنید که خود پروسه شستن فرش های ماشینی در ۵ مرحله انجام میشود.

 

گام اول:ابتدا فرش را به طور کامل خیس کنید

تمام طول فرش را به صورت موازی به صورت رفت و برگشت خیس کنید.

البته پیشنهاد میشود که این کارا به وسیله سردوش آب انجام دهید به این صورت که سردوش را به شلنگ متصل کنید و تمام طول فرش را به صورت رفت و برگش خیس کنید به طوری که تمام قسمت های فرش را در بر بگیرد.

نحوه شستن فرش ماشینی توسط خودتان در خانه به صورت اصولی

گام دوم:استفاده از ماده شوینده

در این مرحله شما باید یک ترکیب شوینده درست کنید و آنرا روی فرش بپاشید. 

بهترین ترکیب شوینده برای شستن فرش ماشینی ، استفاده از ترکیب  شامپو فرش + مقداری پودردستی + کلر است که این مواد را در یک سطل نسبتا بزرگ همراه با آب ترکیب کنید تا کف کند.و آنرا دوباره در تمام طول فرش به صورت موازی به صورت رفت و برگشت بپاشید.
ترکیبی که معرفی شد تنها برای شستن حرفه ای فرش است اما اگر صرفا قصد کف شویی ساده فرش در محیط منزل را دارید میتوانید فقط از شامپو فرش استفاده کنید.

 

 

This image has an empty alt attribute; its file name is 222222222.jpg

توجه #۱: به هیچ عنوان برای شستوشوی فرشتان  از  پودر دستی به تنهایی استفاده نکنید چون این کار موجب زبری فرش میشود و حتما آنرا در ترکیب با شامپو فرش استفاده کنید.

توجه۲#: به هیچ عنوان  از وایتکس جهت شستوی فرش ماشینی خود استفاده نکنید چون موجب  پوسیدگی فرش و ریشه های آن میشود.

 
معرفی ۶ شامپو فرش برند جهت شستوشوی آسان فرش هایتان:

 

ما دراین قسمت جهت جلوگیری از سردرگمی شما برای انتخاب یک شامپو فرش مناسب به ۶ شامپو فرش پرفروش، که براساس میزان رضایت کاربران، میزان تمیزکنندگی و لکه زدایی بیشترین رضایت و امتیاز را کسب کرده اند به شما معرفی کرده ایم.

 

 

شامپو فرش ونیش مدل ۳In1 حجم ۵۰۰ میلی لیتر
شامپو فرش ونیش
شامپو فرش ونیش به جرئت میتوانم بگویم که یکی از مارک های پرفروش و پرطرفدار شستوشوی فرش است. که دقیقا مانند شامپو فرش سپید از دو قابلیت تمیزکنندگی و لکه زدایی بالایی برخوردار است. 

یکی از مزیت های بسیار مهم این شامپو فرش چند  کاره بودن آن است به طوری که برند «ونیش» یکی از برندهای نامدار در زمینه‌ی لکه‌زدایی و تمیزکنندگی کامل انواع بافت‌ ازجمله لباس ، فرش ، موکت و مبلمان مورد استفاده است.
 شامپوفرش ونیش با الیاف و مواد سازنده‌ی مبلمان یا فرش‌ سازگار بوده و دارای فرمولاسیون مناسبی می باشد تا به تار و پود فرش آسیبی نرسد و همچنین رنگ‌های مختلف الیاف باهم ترکیب نشوند و سلامت و لطافت پرزهای فرش، موکت یا مبل‌ها حفظ شود. 
 

نحوه استفاده از شاپو فرش ونیش

نحوه استفاده از شامپو فرش ونیش دقیقا مانند شامپو فرش های دیگراست طوری که آنرا با آب مخلوط کرده و خوب هم بزنید سپس با ابر بر روی فرش بکشید. نکته ای که قابل ذکر است و باید به آن توجه کنید این است که پس از اتمام کار  تا خشک شدن کامل فرش از راه‌رفتن و نشستن روی فرش اجتناب کنید تا از آلودگی مجدد فرش خودداری شود.

 

لکه‌های موجود بر روی فرش‌ها که بر اثر ریختن مواد خوراکی و حتی مواد دیگر بر روی بافت فرش ایجاد شده است با شامپو فرش قوی ونیش کم ‌رنگ شده و حتی ازبین خواهد رفت. اگر از شامپو فرش ونیش به عنوان لکه بر استفاده میکنید شست‌وشوی ونیش را می‌توانید روی تکه‌ای ابر یا اسفنج بریزید و به‌آرامی روی بافت فرش و یا قسمتی که کثیف شده است بکشید.

 
 

نقاط قوت شامپو فرش ونیش

 • قابلیت استفاده برای فرش،موکت، مبلمان ولباس
 • تمیز کننده و دارای خاصیت لکه زدایی بالا
 • بدون اثر مخرب
 • معطر
 • فاقد هرگونه رایحه مضر و اذیت کننده 
 • استفاده از مواد کاملا مرغوب در آن
 • سازگار با الیاف فرش و مبل
 • استفاده از نوعی فرمولاسیون جدید
 • حفظ سلامت الیاف و تارو پود فرش
 • کشور مبدا برند: انگلستان
 • دارای شماره مجوز ۸۸۲۸۲۲۲۰۵۰۲۵۱۵۴۲

 

 

میزان رضایت کاربران از شامپو فرش ونیش

مشاهده و خرید محصول

 

 

 

شامپو فرش ونیش مدل ۳In1 حجم ۵۰۰ میلی لیتر به همراه اسپری خوشبوکننده ایرویک مدل Vanilla

شامپو فرش ونیش

این بار شرکت سازنده، شامپو فرش ونیش را در قالب یک پک ارائه میدهد که در این پک، همراه با شامپو فرش ونیش اسپری خوش بو کننده ایرویک نیز وجود دارد.

مشخصات اسپری خوشبو کننده هوا:
 • حجم ۳۰۰ میلی لیتر
 • با ماندگاری بالا
 •  دارای رایحه‌ای با ترکیب وانیل و ادویه‌جات تند
 •  دارای اثربخشی فوری
 
 
شامپو فرش سپید مقدار ۱ کیلوگرم

شامپو فرش سپید

شامپو فرش سپید که در وزن ۱۷۵۰ گرمی ارائه مشود  به عنوان یکی از شامپو فرش های قدیمی برند و مارک شناخته شده است که دقیقا مانند شامپو فرش ونیش ۲ قابلیت لکه زدایی و تمیزکنندگی دارد.

شامپو فرش سپید دارای رایحه خوش بو است که به تاییدیه کامل سازمان غذا و دارو به شماره مجوز ۳۰/۱۰۳۸۳ به ثبت رسیده و نکته ای که قابل ذکر است کاربرد این شامپو فرش صرفا برای فرش های ماشینی است و برای هرنوع سطوحی کاربرد چندانی ندارد.


طبق آمار ارائه شده توسط فروشگاه اینترتی دی جی کالا از افرادی که از این محصول استفاده کرده اند ، ۳۷ درصد افراد کاملا راضی ، ۴۸ درصد راضی ، ۲ درصد ناراضی، ۱درصد کاملا ناراضی و ۱۳ درصد هم نظری نداشتن.

نقاط قوت شامپو فرش سپید

 • حجم قابل قبول و بصرفه
 • بوی مناسب
 • قیمت مناسب
 • قدرت پاک کنندگی مطلوب
 • ارزش خرید نسبت به کیفیت
 • کف و غلظت مناسب.

مشاهده و خرید محصول

 

 

شامپو فرش گلرنگ مدل White حجم ۱۰۰۰ میلی گرم

شامپو فرش گلرنگ

حجم شامپو فرش مدل وایت ۱۰۰۰ میلی گرم است که عکس شامپو فرش سپید تنها قالبیت لکه زدایی دارد و همچنین میتوان از این مدل جهت تمیز کردن فرش، موکت و حتی روکش مبلمان نیز استفاده کرد.
شامپو فرش وایت مورد تایید سازمان عذا و داروست که به شماره مجوز ۳۸/۱۰۲۵۳ به ثبت رسیده است.

طبق آمار رسمی دی جی کالا افرادی که این برند را انتخاب کرده اند ۱۹ درصد کاملا راضی، ۵۰ درصد راضی بوده اند و جالب است تعداد افراد ناراضی از این برند صفر درصد بوده است.
 
 
 
 

 

شامپو فرش نانونیپ کد ۰۱ وزن ۱۰۰۰ گرم

شامپو فرش نانونیپ

شامپو فرش نانونیپ دارای ۳ قابلیت  لکه زدایی , چربی زدایی و  تمیز کنندگی است. 
شامپو فرش نانونیپ به راحتی لکه‌های روی فرش، موکت و مبل را از بین می‌برد. این شامپوی ۱۰۰۰ گرمی با فرمولاسیون جدید و پیشرفته، به بافت و تار و پود فرش و مبل آسیب وارد نمی‌کند و سلامت و لطافت پرزهای فرش، موکت و مبل را حفظ می‌نماید.
این محصول یک محصول کاملا ایرانی است که دارای شماره مجوز ۱۸/۴۵۸۵۲ از سازمان غذا و دارو است.

 

مشاهده و خرید محصول

 

 

شامپو فرش استونیش مدل A31 حجم ۱۰۰۰ میلی لیتر

شامپو فرش استونیش

شامپو فرش استونیش یکی دیگر از برند های پرفروش است که دقیقا مانند برند نانونیپ ۳ قابلیت لکه زدایی، چربی زدایی، تمیز کنندگی را یکجا دارد.
یکی از مزایای شامپو فرش استونیش کاربرد آن برای فرش های ماشینی ، دستباف و موکت است. هرچند که ما همیشه  پیشنهاد میکنیم جهت تمیز کردن و شستن فرش های دستباف خود به هیچ عنوان سرخود عمل نکرده و فرش های دستباف خود را  به قالیشویی های معتبر متخصص در این زمینه بسپارید.

از دیگر مزایای شامپو فرش استونیش:

 • قدرت تمیز کنندگی و ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی دارد و بسیار خوش بو کننده است که میتواند هرگونه بوی نامطبوع را از بین ببرد.
 • نفوذ در عمق الیاف و شکستن ساختار لکه ها و بو های نامطبوع بدون آسیب به بافت الیاف
 •  جلوگیری از پوسیدگی الیاف

 

مشاهده و خرید محصول

 

 

 

 

گام سوم:استفاده از فرچه مخصوص فرش

حالا به وسیله فرچه مخصوص این کار ، تمام قسمت فرش را با آب و ترکیب شوینده بشویید. توجه داشته باشيد كه فرچه بايد همواره در جهت بالا و پايين فرش حركت داده شود و اين نكته را در نظر داشته باشید كه مالش خشن با فرچه باعث آن مي شود كه پرزهاي فرش آسيب ببيند.

بعد از شستن رویه فرش نوبت به شستن ریشه و شیرازه فرش است که برای انجام آن ابتدا همه ریشه ها را به طور کامل صاف و مرتب کنید و سپس به وسیله فرچه ، ریشه ها را از بالا به پایین بکشید تا شستوشوی ریشه را هم انجام داده باشید.

 

مشاهده و خرید انواع فرچه

 

گام چهارم:استفاده دوباره از آب جهت از بین بردن کف های موجود در فرش

این کارا میتوانید به وسیله  سردوش آب متصل به شلنگ  انجام دهید یا از یک یا چند سطل آب استفاده کنید تا کف های موجود در رویه فرش شسته شوند همان طور که میدانید این عمل در جهت خاب فرش باید انجام شود.

 

گام پنجم:پارو کشی در  جهت خاب فرش 

استفاده از پارو در جهت خاب قالی باعث میشود آبی که در عمق فرش نفوذ کرده خارج شود.(این کارا چند بار از ابتدای فرش تا انتها در جهت خاب قالی اجام دهید) .

اگر آبی که در عمق فرش وجود دارد خوب  خارج نکنید و در فرش بماند: باعث زردی فرش و ریشه ها میشود.

 

خب! تا اینجا مراحل شستوشو به پایان رسید حالا به نحوه خشک کردن فرش میرسیم که خود شامل اصول اساسی است.

 

چگونه فرش را پس از شستن خشک کنیم؟

خشک کردن فرش هم یکی از مواردی است که حتما نیاز به یک رعایت یک سری اصول دارد.

زمانی که پارو کشی تمام شد و آب فرش را خوب گرفتید حالا شروع کنید فرش را را آرام آرام لول کنید و هر بار که لول میکنید پشت  فرش را هم آب بگیرید.

پس از لول کردن ،  فرش را بلند کنید و روی یک سطح شیب دار قرار دهید و بگزارید فرش به مدت نصف روز  به همین شکل باقی بماند تا اگر  باز هم آب اضافی درون فرش مانده به صورت کامل خرج شود.

سپس فرش را در یک محیط باز در جلوی نور خورشید پهن کنید تا فرش به طور کامل خشک شود و جهت پهن کردن در خانه آماده شود. این کارا تا زمانی ادامه دهید که با لمس رویه و زیره فرش مطمئن شوید فرش به طور کامل خشک شده و دیگر بوی رطوبت نمیدهد .

عده ای معتقدند پهن کردن فرش در جلوی نور خورشید میتواند به الیاف فرش آسیب بزند اما این بستگی به این دارد که شما شستوشو را در چه فصلی انجام میدهید . به عنوان مثال در تابستان چون تابش خورشید به زمین شدید تر است برای خشک کردن فرش بهتر است از شدت نور خورشید به فرشتان با قرار دادن یک پارچه سفید بکاهید.

 

[اینفوگرافی]:۵نکته کلیدی که قبل از شستن هر فرش حتما باید بدانید:

          

نقد و برسی  و معرفی ۳ محصول پرفروش لکه برفرش نانو:

 

مطمئنم حتما برای شماهم تا به حال اتفاق افتاده است که فرشتان ( با هر نوع طرح و رنگی) دچار یک سری لکه هایی شده است. مانند: لکه غذا، خورشت، چای، قهوه، نوشیدنی، روغن سرخ کردنی، سیاهی، دوده، چرک، انواع آب میوه، آب آلبالو، آب گیلاس، تمشک، مربا، بستنی، اثر انگشت دست و پا و ادرار کودک و غیره و حتما در برخورد با این صحنه مکن است اولین اقدامی که انجام داده اید این بوده است که دست به دامان گوگل شده اید ویکی از عبارات زیر را در گوگل جوستوجو کرده اید : روش های از بین بردن لکه فرش ، چگونه لکه فرش را از بین ببریم ؟ یا حتی مواردی از قبیل:

بهترین مواد شوینده برای فرش ماشینی

بهترین ماده شوینده برای شستشوی فرش خانه

مواد شوینده قالیشویی

بهترین مواد شوینده برای شستن فرش

چگونه فرش را براق کنیم

شستن فرش با وایتکس

شامپو فرش خانگی

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم

و مواردی از این دست.

واقعا دیدن این صحنه که فرش ماشینی که ممکن است بابت آن قیمت نسبتا زیادی پرداخت کرده باشید بسیار میتواند ناراحت کننده باشد چرا که اگر در ارتباط با این مشکل اگر کوچکترین کار اشتباهی انجام دهید ممکن است به قیمت پوسیده شدن و یا وارد شدن آسیب جدی به فرش شما شود که حتی گاهی اوقات اجرت ترمیم و رفو آن میتواند بالا باشد.

 

 

اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

اسپری دیپاف که به عنوان اسپری لکه بر فرش و مبل به کار میرود اولین لکه بر تخصصی مبل و فرش با تکنولوژی نانو است که برای انواع لکه های مختلف مانند:لکه غذا، خورشت، چای، قهوه، نوشیدنی، روغن سرخ کردنی، سیاهی، دوده، چرک، انواع آب میوه، آب آلبالو، آب گیلاس، تمشک، مربا، بستنی، اثر انگشت دست و پا و ادرار کودک و غیره تولید شده است.برای استفاده از این محصول بهتر است مطالبق راهنمای آن که بر روی محصول لکه بر دیپاف درج شده است عمل کنید.

 

 

ویژگی و مشخصات اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

 • قابلیت ها:لکه زدایی
 • رایحه:دارد
 • کشور مبدا برند:ایران
 • صادر کننده مجوز:سازمان غذا و دارو
 • لکه بر فوری مبل و فرش
 • سازگار با محیط زیست
 • عدم استفاده از مواد آتش زا و همچنین موادی که برای سلامتی مضر هستند
 • میزان حجم محصول: ۲۲۰ میلی‌لیتر
 • میزان وزن محصول:۲۴۰ گرم

 

نقاط قوت اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

 • عدم ایجاد آزردگی تنفسی و حساسیت
 • استفاده از تکنولوژی نانو
 • مناسب برای فرش های کرم
 • خوشبو
 • مناسب برای هرنوع لکه از جمله لکه های کوچک
 • قیمت مناسب
 • سهولت در استفاده

 

نقاط ضعف اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

 1. میزان حجم کم 
 2. عدم داشتن بروشور جهت معرفی محصول

 

میزان رضایت کاربران از این محصول:

 

 

امتیاز کاربران دی جی کالا به اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

مشاهده و خرید محصول

 

 

 

 

 

اسپری لکه بر فرش فدیشه مدل Lavender:

اسپری لکه بر فرش فدیشه نوع دیگر از لکه بر های بسیار قوی است که تولید شرکت فدیشه است. لکه بر فرش فدیشه یکی از پرفروش ترین لکه برهای فرش و مبل در چندین سال اخیر بوده  که توانسته مشتریان خود را راضی نگه دارد.طبق برسی هایی که در مورد این محصول انجام دادیم میزان رضایت کاربرانی که از این محصول استفاده کرده اند چیزی حدود ۸۱.۴٪ است که این نشاد از کیفیت و کارایی خوب این لکه بر فرش را نشان میدهد. و یکی از ویژیگی های شاخص این محصول بوی بسیار مطبوع آن است که بویی شبیه اسطوخودوس دارد. میزان حجم این محصول نسبت به محصول دیپاف بیشتر است که حدود ۵۰۰ میلی لیتر است.

 

نقاط قوت و ضعف لکه بر فرش فدیشه مدل Lavender با توجه به نظر کاربران:

 

 

 

 

 

میزان رضایت کاربران از این محصول:

امتیاز کاربران دی جی کالا به لکه بر فرش فدیشه مدل Lavender:

مشاهده و خرید محصول

 

 

اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف مدل MF1 با تکنولوژی نانو بیوتکنولوژی:

اسپری لکه بر مبل و فرش مدل ام اف ۱ یکی دیگراز محصولات برند دیپاف است. تمامی مشخصات و <یزگی و مشخصات ظاهری و فنی این مدل دقیقا مانند مدل اف ام ۱ همین برند است. ولی تنها تفاوتی که مدل ام اف ۱ دارد این است که اسپری لکه بر فرش مدا ام اف ۱ علاوه بر اینکه خاصیت لکه زدایی دارد  قابلیت تمیز کنندگی و ضدعفونی کنندگی نیز دارد که این خود یک مزیت بسیار عالی برای این محصول بشمار میرود چرا که میتوانید با یک تیر چند نشان زد و با خرید این محصول از تمامی قابلیت های آن یکجا استفاده کنید.

 

ویژگی و مشخصات اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

 • رایحه:دارد
 • کشور مبدا برند:ایران
 • صادر کننده مجوز:سازمان غذا و دارو
 • نوع:اسپری تمیزکننده سطوح
 • لکه بر فوری 
 • سازگار با محیط زیست
 • عدم استفاده از موادخطرناک و موادی که برای سلامتی مضرهستند
 • میزان حجم محصول: ۲۲۰ میلی‌لیتر
 • میزان وزن محصول:۲۴۰ گرم

 

نقاط قوت اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف:

 1. لکه بری قوی
 2. عدم ایجاد حسایت های تنفسی 
 3. بوع مطبوغ
 4. استفاده از دانش نانو در ساخت این محصول
 5. قابلیت تمیز کنندگی، لکه زدایی، ضدعفونی کنندگی

نقاط ضعف اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف:

 1. میزان حجم کم 
 2. قیمت بالا نسبت به برند های مشابه

 

نظرات مفید کاربران در ارتباط با این محصول:

 

میزان رضایت کاربران از این محصول:

امتیاز کاربران دی جی کالا به اسپری لکه بر مبل و فرش دیپاف با تکنولوژی نانو:

مشاهده و خرید محصول

 

 

۳ نکته بسیار مهم که در استفاده از لکه برها حتما باید بدانید:

 1. تمامی لکه بر های معرفی شده با توجه به رضایت خوبی که از اکثر کاربران کسب کرده اند ، کیفیت و نحوه پاک کنندگی آنها به نوع لکه ، تازگی یا کهنگی لکه و همچنین جنس و نوع سطحی که لکه بر روی آن ایجاد شده بستگی دارد.
  پس این امکان وجود دارد که لکه بر گاهی اوقات  لکه مورد نظر را به صورت کامل و صد در صد از بین نبرد.

 2. حتما قبل ازانجام هر کاری ، نحوه استفاده لکه بر را دقیقا مطالعه کنید و بعضا ۲ تا ۳ بار محل لکه را با استفاده از لکه بر اغشته کنید و دستورات را طبق برچسب محصول انجام دهید.با توجه به تجربه ای که ما به دست آورده ایم بهتر است برای از بین بردن هرچه سریع تر لکه ها  و برای اینکه اثری از آن ها باقی نماند از لکه بر در همان دقیقه های ابتدایی جهت رفع لکه اقدام کنید.

   

 3. برای پاک کردن لکه های قدیمی اگر بار اول استفاده کردید و مشاهده کردید که لکه هنوز کاملا از بین نرفته پیشنهاد میکنیم در فواصل زمانی دیگر هم دوباره از لکه برفرش و مبل استفاده کنید.

نکته قابل توجه در استفاده از این پاک کننده ها  این است که قبل از استفاده حتما از دستکش استفاده کنید.

 پیشنهاد میکنیم بهتر است از این محصول برای فرش های دستبافت استفاده نکنید
چون ممکن است بعد از استفاده شاهد تغییر رنگ الیاف فرش دستبافتتان باشید و حتما برای محو لکه های فرش دستبافت از قالیشویی های که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید.

 

 

 

کاربران عزیز وب سایت خدمات فرش ، خوش حال میشویم شما هم اگر در این مورد تجربه و یا سوالی  دارید  در قسمت دیدگاه ها  که در پایین همین مقاله درج شده است آنرا با ما و با دیگر کاربران سایت به اشتراک بگزارید. منتظر آپدیت جدید این مقاله باشید.  

 

                               

 

درباره ی علی فرمانبر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید فرش ماشینی│نکاتی که نباید از قلم بیفتد

آیا تا به حالا به اصول خرید فرش ماشینی توجه کرده اید؟؟ یا برایتان تا …

6 دیدگاه

 1. سلام
  من تجربه شستن فرش و قالی رو توی خونه داشتم. بعد از چندسال قالی پوسیده میشه و همیشه هم بو میده بدتر میخوایم صرفه جویی کنیم ولی بدتر میشه
  به این خاطر من دیگ فرشامو برای شستن میدم قالیشویی قالیشویی نزدیک خونمون هم هست دفترش و سریع میان و به موقع هم تحویل میدن اسمش قالیشویی نوینه
  کارشون بد نیست

 2. سلام ممنون از مطلب جامعتون
  تشکر میکنم از اینکه یک مقاله جامع در این باره گزاشتین و دقیقا همه چیز رو توی این مقاله گفتین
  سوالی دااشتم خدمتتون میخواستم بگم من قالیچه دستبافی دارم که متاسفانه به دلیل ناآگاهی خودم اقدام به شستن اون کردم و اشتباه دومم این بود که از یک مقدار وایتکس هم برای تمیزی بیشر استفاده کردم
  چشتون روز بد نبینه یک دفعه دیدم یک بخش کوچیکی از قالییچم کلا کنده شده و تیکه تیکه شده
  تورو خدا راهنماییم کنید الان باید چیکار کنم خیلی نگرانم این قالبچه خیلی برام مهمه

 3. سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان عزیز. مطلب بسیار کامل و اموزنده ای بود.

 4. من فرش را با تاید دستی و فرچه می شورم سپس بعداز آبکشی با صابون گلنار و کمی شامپو و نرم کننده شامپو دوباره می شویم و سپس آبکشی و لول کنار دیوار وبعد چندساعت آویزان تا خشک شود خیلی تمیز و خوش بو. و نرم میشود مابقی هزینه تراشی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo