شرکت خدمات فرش فرمانبر

قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / فرش ماشینی / نقد و برسی جامع فرش ماشینی ثمین کاشان(۰تا۱۲۰)
نقد و برسی فرش ماشینی ثمین کاشان

نقد و برسی جامع فرش ماشینی ثمین کاشان(۰تا۱۲۰)

فرش ماشینی نقشه افشان ثمین کاشان در چند سال اخیر همیشه جزء پرفروش ترین فرش های ماشینی سال بوده است. 
پرفروش بودن این برند به هیچ عنوان بی دلیل نیست.

 • ۱- جنس نخ خاب ۱۰۰درصد آکریلیک آن هم از نوع هیت ست شده(برای آشنایی با اینکه نخ آکریلیک چیست و چه ویژگی هایی دارد بر روی لینک آبی کلیک کنید) 
 • ۲- شانه ۱۰۰۰ و تراکم ۳۰۰۰
 • ۳- میزان ظرافت بالای آن طوری که آنرا از نظر ظاهری به فرش دستباف نزدیک کرده است
 • ۴- همچنین استحکام و دوام عمری ۴۰ ساله

از دلایل پرفروش بودن فرش ماشینی ثمین کاشان بوده است.

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل و جامع به نقد و برسی همه جانبه فرش ماشینی ثمین بپردازیم تا شما خریدارانی که قصد خرید این برند را دارید بدون شک و تردید خرید اینترنتی خودتان را به سرانجام برسانید.

همان طور که از اسم این برند معلوم است فرش ماشینی ثمین تولید شده صنعت نساجی شهرکاشان است.

 

نوع دستگاه بافت فرش ماشینی ثمین کاشان:

نوع دستگاه بافت فرش ماشینی ثمین کاشان

اولین موردی که قرار است با آن نقدوبرسی خودمان را شروع کنیم  نوع دستگاهی است که این برند و محصول با آن تولید میشود.
به جرئت میتوانم بگویم ۹۹/۹۹ صدوم درصد از مردم در هنگام خرید فرش ماشینی چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری به نوع دستگاهی که فرش با آن بافته میشود هیچ توجهی نمیکنند (البته حق دارند چون این افراد به هیچ عنوان هیچ اطلاعاتی راجع به دستگاه های تولید فرش ماشینی  و انواع آنها ندارند.)
واکثرافراد معمولا تنها به شانه ، تراکم و جنس الیاف فرش توجه ویژه ای دارند.اما باید بگویم دستگاهی که فرش با آن تولید و بافته میشود در کیفیت فرش تاثیر بسیار خارق العاده ای دارد.

 

به عنوان مثاله ما فرش های ماشینی داریم به اسم فرش های ماشینی طرح ۷۰۰شانه ( یا نام دیگر آن فرش ماشینی ۷۰۰شانه فیک)
این دسته از فرش ها به دلیل اینکه توسط دستگاه های تولیدی فرش های ۵۰۰ شانه بافته و تولید میشوند به آنها فرش های ماشینی طرح ۷۰۰ شانه یا به اصطلاح فرش های ماشینی تقلبی میگویند که به هیچ عنوان کیفیت و دوام یک فرش ماشینی ۷۰۰شانه اصل را ندارند.

 

 

اگر به صورت خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم در دنیا دو کمپانی در زمینه تولید دستگاه های فرش ماشینی فعالیت دارند: ۱-شرکت شونوهر آلمان ۲- شرکت وندویل بلژیک

 

شرکت وندویل بلژیک دستگاهی را تعبیه و طراحی کرد به نام HCPX2  که فرش ماشینی ثمین کاشان دقیقا توسط این دستگاه بافته میشود.
در حقیقت از این دستگاه جهت تولید فرش های ماشینی با کیفیت ،طول عمر بالا و داشتن بافتی شبیه فرش های دستباف ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد. و به همین علت است که فرش ماشینی ثمین یک فرش ماشینی دستباف گونه (hand look) محسوب میشود.

 

توجه مهم: کاربر و مشتری عزیز در هنگام خرید فرش علاوه بر اینکه به ظاهر و رنگ بندی دقت میکنید باید به اینکه فرش با چه دستگاهی بافته شده نیز توجه کنید که برای اطلاع از آن میتوانید در زمان خرید فرش به اتیکت پشت فرش مراجعه کنید.

 

تراکم و شانه فرش ماشینی ثمین کاشان:

تراکم و شانه فرش ماشینی ثمین کاشان

تراکم و شانه هر فرش دقیقا یکی از پارامتر های مهم در خرید فرش به حساب میاید و در هنگام خرید، افراد به دنبال این هستند که شانه و تراکم فرش مورد نظرشان چند است.
فرش ماشینی ثمین کاشان ۱۰۰۰ شانه  و دارای تراکم ۳۰۰۰ میباشد.

 

شانه و تراکم هر فرش را چگونه میتوان تشخیص داد:

شانه و تراکم فرش ماشینی ثمین را چگونه میتوان تشخیص داد

شانه هر فرش به تعداد ریشه یا تعداد گره در هر متر از عرض فرش را مینامند مثلا شانه فرش ماشینی ثمین کاشان که برابر با ۱۰۰۰ است بدان معنی است که در هر متر از عرض این فرش ۱۰۰۰گره یا ریشه وجود دارد.

برای تراکم فرش  هم همین قانون صادق است ولی با این تفاوت که تراکم هر فرش برابر است باتعداد گره یا ریشه هایی که در قسمت طولی فرش و در هر یک متر مربع بافته میشود.
مثلا فرش ماشینی ثمین اگر تراکم آن ۳۰۰۰ است یعنی اینکه در قسمت طولی فرش در هر یک متر مربع ۳۰۰۰گره یا ریشه بافته شده است.

 

میزان تراکم یک فرش دوام و ماندگاری ، طول عمر فرش رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال یک فرش ماشینی با تراکم ۳۰۰۰ نسبت به یک فرش ۲۵۵۰ از دوام و ماندگاری بالاتری برخورداراست و هرچه تراکم یک فرش بیشتر باشد آن فرش سنگین تر و گوشت دار تر است.

به طور کلی هر چه تراکم یک فرش بیشتر باشد در نتیجه فرش دوام بیشتری خواهد داشت و سفتی و استحکام آن نیز بیشتر می شود اما بالاتر بودن شانه فرش سبب می شود که بافت فرش ریز تر و ظریف تر باشد شباهت بیشتری به فرش دستباف خواهد داشت و معمولا به این نوع فرش ها فرش ماشینی دستبافگونه می گویند.

 

 

فرش های ۱۰۰۰شانه ثمین کاشان چه خصوصیاتی دارند:

فرش های ۱۰۰۰شانه ثمین کاشان چه خصوصیاتی دارندفرش های ماشینی ثمین کاشان دارای ۵ ویژگی و خصوصیت اصلی هستند:

 1. دارای تراکمی در حدود ۳۰۰۰ هستند.
 2. جنس نخ آن پنبه و آکریلیک هیت است.
 3. در دو دسته ۸ رنگ و ده رنگ تولید می شوند که فرش ثمین کاشان یک فرش ماشینی ۱۰ رنگ است.
 4. از انجایی که نسبت به فرش های ۷۰۰شانه ریزبافت تر هستند شباهت بیشتری به فرش های دستباف دارند.
 5. به دلیل ظرافت بالایی که این مدل فرش ها دارند زیبایی فوق العاده ای از لحاظ  طرح و نقش دارند و به شدت در زیبایی و دکوراسیون منزل شما تاثیر گزارند.
 6. قیمت این مدل نسبت به فرش های ۷۰۰شانه بیشتر است.

 

 

جنس الیاف فرش ماشینی ثمین کاشان از چه نوعی است:

جنس الیاف فرش ماشینی ثمین کاشان از چه نوعی است

به طور کلی در ساختمان فرش های ماشینی از سه دسته نخ استفاده می شود که عبارتند از :

نخ خاب : به نخی که تمامی سطح روی فرش را پوشانده است ،نخ خاب گفته می شود.الیافی که در خاب فرش مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای ویژگی هایی چون مقاومت بالا در برابر پاخور بودن و برگشت پذیری بالایی باشد از این رو در نخ خاب فرش های دستباف از کرک ، ابریشم و پشم استفاده می شود و درنخ خاب فرش های ماشینی از اکریلیک ، پلی استر و پلی پروپلین به کار پرفته می شود.

 

نخ تار : نخ چله (نخ تار یا همان ریشه فرش) قسمتی از فرش است که استحکام و مقاومت فرش را در جهت طول فرش ایجاد می کند و معمولا از الیافی چون پنبه ، پلی استر یا از مخلوطی از هر دو هستند .

 

نخ پود : نخ پود همان نگهدارنده نخ خاب فرش است و موجب استحکام فرش در جهت عرضی فرش می شود . نخ پود معمولا از جنس پنبه ، جوت و پلی استر می باشد.

 

از بین ۳ نخ معرفی شده آن نخی که جنس فرش ، دوام فرش و میزان عمر فرش به آن بستگی دارد نخ خاب است که خوشبختانه جنس نخ خاب برای فرش ماشینی ثمین کاشان از نوع آکریلیک است ( آکریلیک بهترین نوع الیافی است که برای فرش های ماشینی مورد استفاده قرار میگیرد)

اما یکی از برتری هایی که فرش ماشینی ثمین نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارد این است که اکریلیک آن از نوع هیت ست شده است.

نخ هیت ست یا به عبارت درست تر نخ هیت ست شده ، از ویژگی های نخ های به کاررفته در بافت فرش ماشینی است کی طی آن به وسیله دستگاه هیت ست در ریسندگی ها ، بافت درونی الیاف فرش ریسیده شده و به وسیله ی حرارت و بخار تثبیت می شود که به این وسیله نخ هیت ست شده دارای ویژگی های خاصی می شود .

 

از مهمترین نقاط قوت فرش ماشینی ثمین کاشان میتوان به این موارد اشاره کرد:

نقاط قوت فرش ماشینی ثمین کاشان

 • مقاومت بالا در برابر گرما و اجسام داغ:فرش های ماشینی که الیاف آنها از نوع آکریلیک هیت ست هستند در برابر اجسام داغ مقاومت بسیار بالاتری دارند نسبت به فرش هایی که جنس نخ خاب انها از نوع الیاف نامرغوب پلی استر است.
 • شستن این فرش چه توسط خودتان و چه توسط قالیشویی بلامانع است.
 • طول عمر بالا :فرش های ماشینی ثمین کاشان و فرش های مشابه این برند به واسطه اینکه در بافت انها از الیاف آکریلیک به کاررفته اگر از هرگونه اسیب دور بمانند به طور میانگین بین ۳۰ تا ۴۰ سال یا حتی بیشتر میتوانند عمر کنند.
 • پرزدهی پایین و ضد حساسیت بودن:به دلیل پرز دهی پایین این برند، استفاده از سایز ۶ متری یا ۹ متری بهترین گزینه برای اتاق کودک است.
 • دارای قابلیت کشسانی و نرمی بالایی دارد:در هنگام راه رفتن بر روی این فرش ها شما احساس راحت تری خواهید داشت زیرا این الیاف زیر و خشن نیستند .
 • رنگ فرش تثبیت شده است و  درگذر زمان کم رنگ نمیشود.
 • فرشهای ثمین کاشان به واسطه اینکه از الیاف اکریلیک هیت ست در بافت آنها استفاده شده است بسیار مقاوم هستند و بعد مدتی شکل و اندازه آن ها تغییر نمی کند .
 • گرد و غبار و خاک جذب فرش ماشینی اکریلیک نمی شود و به همین دلیل نظافت این فرش کار آسانی خواهد بود.

 

ارتفاع نخ خاب( یا همان پرز سطحی ) فرش ماشینی ثمین و تاثیر آن بر نرمی فرش:

ارتفاع نخ خاب( یا همان پرز سطحی ) فرش ماشینی ثمین و تاثیر آن بر نرمی فرش

ارتفاع نخ خاب که همان ارتفاع پرز های فرش است مسلما هر چه بیشتر باشد بافت فرش ضخیم تر خواهد بود. اما به دلایلی ارتفاع خاب فرش در فرش های جدید و ریزبافت مانند فرش ۱۵۰۰ شانه کاهش یافته است. 

 

جالب است که بدانید ارتفاع نخ خاب در کارخانه های مختلف متغیر است. مثلا یک فرش ۷۰۰ شانه ممکن است در یک کارخانه فرش ارتفاع خاب ۱±۹ داشته باشد. اما در کارخانه دیگر ارتفاع خاب ۱±۱۲٫ارتفاع نخ خاب یا ارتفاع الیاف فرش یا همان ارتفاع پرزهای فرش برای فرش ماشینی ثمین کاشان ۸میلی میتر است که این مقداربسیار مناسب و اندازه برای این فرش است که نرمی و لطافت خاصی به فرش داده است.

 

تنوع سایزی فرش ماشینی ثمین چگونه است:

تنوع سایزی فرش ماشینی ثمین چگونه است

یکی از مزیت های فوق العاده این برند این است که تنوع سایزی بسیار بالایی دارد طوری که این فرش در ابعاد ۱۲متری ، ۹متری ، ۶متری ، ۱*۴ ، ۲٫۵*۱٫۵ ،۱*۳ ،۱*۲ ، ۱*۱٫۵ ، ۵۰*۱۰۰ تولید و به بازار عرضه میشود.

خیلی کم پیش می اید که فرشی با این ویژگی و نقاط قوت ممتازی که دارد تنوع سایزی بالایی داشته باشد و اکثر فرش های ماشینی با این مشخصات معمولا تنها در ۳ سایز ۱۲ ، ۹ و ۶متری تولید و بافته میشوند.

 

تنوع رنگی فرش ماشینی ثمین کاشان:

تنوع رنگی فرش ماشینی ثمین کاشان

امروزه با توجه به اینکه هارمونیک و هماهنگی لوازم منزل از جمله فرش ، پرده و مبل برای خانم های ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بیشتر به دنبال این هستند که محصول انتخابی آنها تنوع رنگی بالایی داشته باشد تا به راحتی بتوانند آنرا باسایر لوازم منزل ست وهماهنگ کنند. خوشبختانه باید بگویم این مورد به خوبی در فرش های ماشینی ثمین کاشان رعایت شده و علاوه بر تنوع سایزی بالا تنوع رنگی بسیار بالایی هم دارد.

این برند در رنگ های : زمینه کرم ، زمینه سرمه ای ،زمینه فیروزه ای ، زمینه گردویی و زمینه آبی کاربرنی بافته میشود. که این خود یکی از خصیصه های اصلی این فرش است که دست هر خریدار را جهت انتخاب رنگ مناسب خود باز گزاشته است.

درباره ی علی فرمانبر

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید فرش ماشینی│نکاتی که نباید از قلم بیفتد

آیا تا به حالا به اصول خرید فرش ماشینی توجه کرده اید؟؟ یا برایتان تا …

2 دیدگاه

 1. سلام ، ممنون از مطالب اموزنده. یه بحثی وجود داره بین رش آکرولیک هیت ست شده و پلی استر، بنظرتون کدامشون ماندگاری بیشتری دارند؟

 2. سلام طرح شاندیز فیلی رنگ تولید میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo