شرکت خدمات فرش فرمانبر

قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ترمیم فرش _ رفو فرش _ تعمیر فرش / تکنیک جدیدی که با حداقل هزینه و زمان سوختگی فرشتان را ترمیم میکند.

تکنیک جدیدی که با حداقل هزینه و زمان سوختگی فرشتان را ترمیم میکند.

گاهی اوقات برای شما هم شاید در زنگی پیش آمده باشد و این اتفاق رخ داده باشد که اتفاقی در زندگیتان رخ دهد که نه راه پس داشته باشید و نه راه پیش.

دقیقا همین حس و همین مشکل برای بعضی از افراد در ارتباط با فرششان رخ میدهد .

میخواهم در مورد این موضوع و ارتباط آن با فرش برای شما یک داستان واقعی تعریف کنم.

آقای ایکس نامی رو میشناختم که تازه ازدواج کرده بود و یه چندروزی بود که زندگی مشترکشونو با خانمش شروع کرده بودن و چون آقا مشهدی بودنو و محل کارشون هم تو مشهد بود دیگه کلا تو مشهد زندگی میکردن . اما خانمشون اصالتا شیرازی بود.

بعد از یک ماه زندگی مشترک عروس خانم دلتنگ خونوادش میشه و اقاشونم یه چند روزی ایشونو میفرسته شیراز تا یه خورده دلتنگی خانمشون کم بشه.

برحسب اتفاق و عواملی که دست به دست هم دادن که این اتفاق رخ بده ، آقا ایکس تازه داماد میزنه فرش عروس خانومو  میسوزونه اونم  به چه بزرگی.( تو عکس قابل مشاهدست)

همون لحظه بنده خدا شوکه میشه و اول از همه خودش دست به کار میشه تا شاید بتونه یک جوری قسمت سوختگی رو برطرف کنه.

اما کلا تلاشش نتیجه نمیده و تصمیم میگیره یک رفوگر پیدا کنه و فرش و بهش تحویل بده تا براش رفو کنن. اما هرجا که این فرشو میبره  متاسفانه این قدر هزینه رفوشون بالا بوده که فک میکنه و میبینه اصلا براش نمیصرفه برای یک فرش ماشینی بخواد این قدر هزینه کنه.

این سوختگی دسته گل آقاست

طوری میشه که دیگه نه راه پس داشته و نه راه پیش  از طرفی  دوس نداشته خانمش بفهمه چون اگر برگرده و بفهمه فرشش این طور شده معلوم نبود چه اتفاقی  رخ میداد و از طرفیم هزینه رفو و تعمیر اون سوختگی این قدر بالا بوده که اصلا براش نمیصرفیده .

اینجاست که این آقا بر حسب اتفاق توی اینترنت  سرچ میکنه و  وب سایت مارو پیدا مکینه و با خودش میگه بزار اینجا هم شانسمو امتحان کنم شاید هزینه رفو فرشم کمتر شد. ایشون  به ما زنگ میزنه  وبه صورت مستقیم با بنده صحبت میکنه و ماجرا رو تعریف میکنه.

بنده خدا  داستانو واسه من  تعریف کرد و و من هم بهش گفتم که   باید فرشو بیاری کارگاه تا درستش کنیم اما اقا داماد چون میترسید عروس  خانم برسه و فرش تو خونه نباشه از ما  درخواست کرد که فرشو بیان تو خونه درست کنین ( آخه میدونین که شرکت خدماتی فرش ما برای تعمیر عیب های کوچیک فرش  و همچنین  خدمات جانبی فرش مثل کاوردوزی ریشه فرش ، سردوز دستی ، تزئیین ریشه های فرش و  … میتونه رفوگر بفرسته و در محل این خدمات و برای شما انجام بده)  ما هم یک کارشناس فرستادیم که فرشو به طورکامل برسی کنه که ببینه میشه درمحل ترمیمش کرد یا خیر .

اما متاسفانه به دلیل اینکه سوختگی فرش این قدر بد رخ داده بود و هیچ جور نمیشود اونو توی محل تعمیرش کرد اقای ایکس داماد مجبود شد بلاخره فرشو بیاره کارگاه رفوگری تا براش تعمیرر کنیم.

البته دستمزد رفوی فرش 

اقا داماد جریانو کامل برای ما تعریف کرده وگفت که چیشده و چه جوری زده فرش سوزونده.

و تاکید کرد که حتما تورو خدا یک جوری برام تعمیرش کنین که هم دیده نشه و هم هزینش زیاد نشه. چون هزینه ی رفویی هم که ما بهش گفته بودیم دقیقا مشابه هزینه ای بود که رفوگر های دیگه بهش گفته بودن ولی ما بهش یک راه حل دیگه پیشنهاد دادیم تا براش به صرفه تر باشه.

ادامه داستانو….

کارشناس رفوگر ما فرشو به صورت کامل برسی کرد و گفت شما کلا ۲ راه داری

۱- یکی اینکه کلا قسمت سوخته شده فرش رو برداریم و دوباره تون کشی کنیم و با تکنیک خاب زنی فرش و عین روز اولش کنیم طوری که به هیچ عنوان از رو و پشت فرش مشخص نباشه. که هزینه رفو آن ایکس تومان میشه. 

که اقا ایکسه گفت نه این هزینش خیلی زیاده 

۲-یا اینکه دوباره قسمت سوخته رو برداریم و لی این بار به جای تون کشی از تکینک وصله زنی استفاده کنیم  که هزینش میشه y تومان. گفت یعنی چیکار کنین؟ گفتم یعنی اینکه قسمت سوخته فرش رو با تیغ به صورت مربع شکل  کلا بر میداریم.

مثل شکل زیر:


برش مربعی شکل قسمت سوخته برای نصب وصله

بعد میایم یک تیکه یا یک وصله دیگه از یک فرش دیگه به اندازه همون قسمت جدا میکنیم و تو همون قسمت جاش میزنیم .

مثل ابن عکس :

اقاداماده گفت عین روز اولش میشه ؟ گفتم نه ! تنها عیب این روش اینه که عین روز اولش نمیشه ولی ما سعی میکنیم یک وصله یا تیکه ای انتخاب کنیم که نسبتا مشابه نقشه فرش شما باشه که زیاد قابل تشخیص نباشه اما تنها مزیتش اینکه هم کلا هزینت نصف میشه و اینکه هم درست کردنش زمان کمتری میبره . بلاخره دوماد قصه ما به خاط شکر بدی که خورده بود تصمیم گرفت  روش  دوم و انتخاب کنه  یعنی اینکه براش با توجه به نقشه فرشش یک تیکه مشابه از یک فرش دیگه انتخاب کنیم و متصلش کنیم.

که نتیجش شد مثل تصویر زیر:

نمایی از اتصال وصله از قسمت رویی فرش

از این جا دوباره تغییر لحن را داریم.

تکنیک وصله زنی دقیقا یک تکینک به جا و مناسب برای  زمان های بسیار ضروری است دقیقا برای زمان هایی است قسمتی از فرش دچار سوختگی شده و این سوختگی به عمق الیاف فرش رسیده طوریکه اگر بخواهیم آنرا مثل روز اولش ترمیم کنیم بسته به ابعاد سوختگی و نوع فرش هزینه آن زیاد شود.

تنها عیبی که  تکینک وصله زنی دارد این است که هیچ گاه فرش مثل روز اولش نمیشود و ممکن است از دید هر بیننده ای هم پنهان نماند و هرکسی که ببیند تشخیص دهد در قسمت مشخصی از فرش شما وصله خورده است.

به طور خلاصه: 

اگر فرشتان دچار  سوختگی عمیق شد دوراه برای تعمیر آن وجود دارد ۱- قسمت سوخته رو با تیغ برش بزنیم سپس  تون کشی کنیم و به واسطه تکینک خاب زنی فرش را عین روز اولش تحویل دهیم ۲- قسمت سوخته را با تیغ برشش بزنیم بعد یک تکه یا وصله مشابه نقشه فرش شما به قسمت برش زده متصل کنیم که این روش ۲مزیت دارد: ترمیم آن زمان بسیار کمی نیاز دارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. و همچنین این روش یک عیب هم دارد : اینکه از قسمت رویی فرش این وصله کاملا مشخص است و هرکسی ممکن است به آن پی ببرد چون هیچ گاه هیچ وصله ای مشابه نقشه فرش شما پیدا نخواهد شد.

این همه مقاله ای بود که برای کاربران وب سایت خدمات فرش ارئه شد تا راه حلی باشد برای کاهش هزینه های شما مشتریان شرکت خدمات فرش فرمانبر.

درباره ی علی فرمانبر

مطلب پیشنهادی

چرا نباید سرخود اقدام به ترمیم سوختگی و پارگی فرش کنیم؟(دی ۱۴۰۱)

ترمیم سوختگی فرش│چرا نباید سرخود اقدام به ترمیم سوختگی و پارگی فرش کنیم؟ آپدیت ۹/۹/۹۹) …

6 دیدگاه

  1. ذرات فشفشه اب که فرش رو سوزونده رو چیکار کنیم؟

  2. و جای برق اتو رو فرش رو چطوری از بین ببریم؟

    • در پاسخ به این سوالتون باید بگم که باید دیده بشه حتما و اینکه میزان و عمق سوختگی چه قدره من از شما خواهش میکنم باز هم به شماره تلگرام ۰۹۱۵۹۱۲۹۳۲۳ عکس قسمت معیوب رو بفرستین راهنماییتون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo